Książki

"Pozwólmy dzieciom błądzić........

i radośnie dążyć do poprawy"....        ...

Janusz Korczak......


przygody skrzata chichotka

...... Najnowsza moja książka nosi tytuł "Przygody skrzata Chichotka". Przedstawia ona nowego bohatera. Jest nim wesoły skrzat, który przeżył w swoim życiu wiele miłych i mniej miłych przygód. Pomimo trudności i różnych perypetii uporał się z losem i jak na skrzata przystało ciągle rozbawiał dzieci. Jest dobry miły i wesoły i bardzo ciekawy świata.

przygody-skrzata-chichotka-1 przygody-skrzata-chichotka-2 przygody-skrzata-chichotka-3 przygody-skrzata-chichotka-4

 

 

czas wierszem zapisany

......Kolejną książkę pod tytułem "Święto Niepodległości" napisałam z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest ona przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Wprowadza dziecko w świat historii naszej małej ojczyzny - miasta Rzeszowa. Treść zapisaną wierszem dopełniają realistyczne ilustracje miejsc pamięci narodowej na starówce Rzeszowa. Z tą książką można wybrać się na spacer w towarzystwie rodziców, dziadków, grupy przedszkolnej lub klasy szkolnej. Wycieczka taka może okazać się miłą, przyjemną i jakże pouczającą dla młodego pokolenia Rzeszowian i nie tylko.

2018_swieto_niepodleglosci_1 2018_swieto_niepodleglosci_2 2018_swieto_niepodleglosci_3 2018_swieto_niepodleglosci_4 2018_swieto_niepodleglosci_5 2018_swieto_niepodleglosci_6 2018_swieto_niepodleglosci_7

 

 

Snip i Kocio zwiedzaja rzeszow I

......Następna moja książka z cyklu "Snip i Kocio" to opowieść wyjątkowa. Jak łatwo się domyśleć czytając tytuł "Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów" opowiada o spacerach bohaterów po naszym mieście.

......W pewnym momencie koty zapragnęły zwiedzać miasto w którym przyszło im mieszkać. Wędrują ulicami napotykając na ciekawe i interesujące miejsca w otwartej przestrzeni miasta, wstępują do wnętrz różnych urzędów i instytucji. Podczas tych wizyt obserwują pracę ludzi.

......W towarzystwie dzieci przeżywają różne przygody, niektóre z nich są wesołe inne nieco mniej, jednak zawsze wszystko kończy się dobrze. Koty jak to koty, zawsze spadają na cztery łapy.

......Książka zawiera aspekt wychowawczy, bohaterowie oddziaływują na młodych czytelników zachęcając do wielkich marzeń i rozwoju twórczego osobowości.

......Książka pod tytułem "Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów" posiada również wymiar patriotyzmu lokalnego. Opisuję w niej miejsca ważne dla miasta Rzeszowa i jego mieszkańców zarówno dorosłych jak też dzieci. Zachęcam wszystkich do czytania i do zwiedzania naszego miasta spacerując po nim w miłym towarzystwie Snipa i Kocia.


Oto maskotki-pluszaki bohaterów: Snip i Kocio


......Książka zawiera kilkanaście opowiadań oraz ilustracji zamieszczonych na około 60 stronach formatu A5.

 

 

.. ....................

......Kolejny cykl moich książek to zupełnie inna bajka.

......Pierwsza z nich jest opowieścią-historią o życiu dwóch kotów. Snip - duży, dorosły, dostojny, rozsądny i mądry oraz Kocio - mały, młody, zabawny, figlarny i mniej mądry ale za to ciekawy świata.

......Krótko mówiąc Snip wychowuje Kocia, mimo iż napotyka na trudności nie poddaje się.

......Druga książka pod tytułem "Snip i Kocio nad morzem" to opowieść o przygodach, wydarzeniach i zabawach kotów z dziećmi, wodą i piaskiem nad polskim morzem. Bohaterowie rozpoczęli podróż wsiadając do pociągu na stacji PKP w Rzeszowie. Po upływie bardzo przyjemnego okresu wakacji wrócili do swojego miasta.

......Kolejna książka z tej serii to "Snip i Kocio w górach". Jest to opowieść o ich wakacyjnych przygodach. Jak sam tytuł mówi akcja toczy się w górach, pięknych polskich górach. Snip i Kocio wyjeżdżają z Rzeszowa autokarem i wysiadają daleko stąd w pewnej urokliwej miejscowości. W parku spotykają dzieci, z którymi zaprzyjaźniają się bardzo blisko i wspólnie zwiedzają najbliższe okolice. Zwiedzając wyższe partie gór napotykają na różne zwięrzęta i są świadkami różnorodnych zjawisk atmosferycznych. Po wakacjach koty wracają do swojego miasta, tu bowiem w Rzeszowie mieszkają na stałe.

......Książki zawierają wesołe i mniej wesołe zdarzenia, kocie psoty oraz wiele innych kocich perypetii. Oprócz treści przygodowych opowieści te posiadają elementy wychowawcze, dydaktyczne i humorystyczne. Pobudzają czytelnika do analizy zachowań bohaterów i wyciągania wniosków.

 


.. ..

......Cykl książek pod tytułem "Wesołe Historie" jest zbiorem opowiadań dla dzieci od 3 lat. Każda jego część zawiera trzynaście opowiadań i ilustracji zamieszczonych na 60 stronach formatu A5. Każdy rozdział to zupełnie inna historia.

......Bohaterami książek są dzieci a ich treścią różne przygody i zdarzenia z życia wzięte. Opowieści te są miłe, ciepłe i dydaktyczne. Zawierają dużo opisów przyrody i dziecięcego humoru w relacjach dziecko - człowiek dorosły.

......Przedstawiają pozytywne wyjścia z różnych, dziwnych, czasem nawet smutnych i przykrych sytuacji życiowych. Zwracają uwagę rodziców, wychowawców i opiekunów na wrażliwą i delikatną osobowość dziecka.

......Inspiracją do pisania "Wesołych Historii" są przeżycia i doświadczenia z pracy zawodowej jako wychowawcy oraz z życia prywatnego jako matki i babci.

 

......"Drodzy Rodzice i kochane Dzieci.

......Ta książeczka powstała specjalnie z myślą o Was. Zawiera informacje o relacjach z rówieśnikami, rodzeństwem, rodzicami i dziadkami. Wywołuje emocje, rozwija dziecięcą wyobraźnię, tłumaczy to, co niewytłumaczalne i trudne. Krótkie, treściwe, łatwe teksty wprowadzają dzieci w świat roślin, zwierząt oraz ludzi z ich typowymi cechami. Wyjaśniają zjawiska przyrody, przybliżają dziecku nieznany świat.

......Opowieści z życia wzięte uczą nasze pociechy spostrzegać ludzkie zachowania oraz ich konsekwencje, poznawać abstrakcyjne pojęcia, takie jak: dobro, zło, miłość, przyjaźń i wiele innych.

......Ukazują problemy z życia dziecka w sposób prosty i zwarty oraz uczą je, jak pomagać sobie samemu w trudnych sytuacjach.

......Książka "Wesołe historie" to piękny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem i wzmacnianie więzi rodzinnych."

mgr Justyna Żaczek

psycholog dziecięcy

 

 

czas wierszem zapisany

......Okładka książki pod tytułem "Czas wierszem zapisany" przedstawia kalendarz z 2014r., a jej treść zawiera opisane wierszem wydarzenia, które zdarzyły się naprawdę. Jest to mój debiut, tym bardziej ciekawa jestem opinii czytelników, od której zależy czy jeszcze kiedyś powstanie inny czas wierszem napisany. Książka ta przeznaczona jest dla dorosłych czytelników.

skrzypce_th krzyz_th nuty_th kamienne_miasto_th

 

 

Zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń.

 

 

......Okładki i ilustracje do moich książek wykonuje artysta plastyk Katarzyna Bełch-Sebastian. Oto niektóre z nich: